בניגוד לטקס בר מצווה או ברית שנחשבים , טקס  הוא אינו טקס פופולארי במיוחד ורבים מהזוגות המתחתנים מעדיפים לוותר על טקס זה ולהסתפק בחתונה בלבד. גם אלה שכן מחליטים לעשות, עושים זאת באופן מצומצם ביותר, בעיקר בגלל הטרחה הרבה והעלויות.

 

מי שבכל זאת רוצה לערוך שבת חתן ולא להתאמץ יותר מדיי בהכנת האוכל יכול להזמין חברת קייטרינג או אפילו שף פרטי שיבשל עבורכם מטעמים. יש לציין שטקס השבת חתן כולל כמובן קריאה בתורה בשבת בבוקר בבית הכנסת לכן אולי כבר כדאי לעשות  שבת חתן

 

האופציות למקומות לערוך בהם שבת חתן הן אינן רבות שכן האירוע נערך בשבת כך שניתן לערוך את החגיגה או בבית, בחצר הגדולה של הסבתא,  או להסתפק בכיבוד קל לאחר הטקס בבית הכנסת.

 

שבת חתן במלון הפך למשהו די אופנתי בימינו, אם כי העלויות הן די יקרות למרות שכמו בכל דבר כמעט יש גם יתרונות וגם חסרונות. החיסרון הוא כמובן מבחינת המחיר בעוד היתרון הוא שיש מקום גדול לחגוג בו עם מקומות חנייה מסודרים ובמקום להזמין קייטרינג או לבשל בעצמנו חלק מהתשלום הוא גם כמובן על האוכל והכיבוד.

 

כאשר עורכים טקס שבת חתן יש לקחת בחשבון דבר חשוב שזהו כמובן מקום לינה לאורחים שומרי מסורת אשר אינם נוסעים בשבת ועליהם ללון קרוב למקום הטקס בכדי שיוכלו להגיע. אם מדובר במשפחה גדולה עם אורחים רבים, ישנם כאלה המעדיפים לחגוג את האירוע בבית מלון.

 

וכשחושבים על זה, זה בהחלט רעיון מעולה. כך המשפחה כולה יכולה להגיע לסופ"ש מהנה עם חברת  בבית מלון ובבוקר ה- שבת חתן כולם יכולים להגיע יחדיו לבית הכנסת הצמוד למלון וליהנות מארוחות איכותיות של חדר האוכל של המלון.

 

שבת חתן זהו בהחלט אירוע מרגש גם לחתן, גם לכלה וגם למשפחותיהם. נכון, אירוע השיא זה כמובן החתונה אך גם בטקס ה- שבת חתן יש משהו מיוחד. האווירה היא יותר אינטימית, יותר דיסקרטית וניתן להכיר טוב יותר את המשפחות של הצד השני.

 

היכרות בין המשפחות זהו צעד חשוב לבסיס הנישואין ובניית אמון. שבת חתן זהו בהחלט אירוע שיכול לתרום לגיבוש. ההכנות לקראת האירוע אינו פשוט במיוחד כפי שאולי ניתן לחשוב. ברוב המקרים, משפחות הכלה והחתן לא גרים קרוב אחד לשני כך שיש צורך לתאם מקום אשר יהיה מקובל על 2 הצדדים ולדאוג במקרה הצורך למקומות לינה.

שבת חתן

שבת חתן

אתר האירועים
של ישראל

אתר האירועים של ישראל |